Viktor Orbán u akciji spašavanja još jednog Balkanca! Mađari pod okriljem noći organizirali evakuaciju srpskog čelnika iz Bosne i Hercegovine, jučer je to kasno mađarski premijer dematirao

Mađar negira da je poslao 300 svojih specijalaca u BiH koji su u slučaju "zlu ne trebalo" trabali izbaviti od ruku pravde Milorada Dodika, čelnika srpskog etniteta. Već je tako "spasio" i makedonskog premijera osuđenog za korupciju.

Navodno je krajem veljače nekoliko stotina mađarskih specijalaca ubačeno u Bosnu i Hercegovinu kako bi evakuirali čelnika bosanskih Srba Milorada Dodika, koji je u srijedu prvostupanjsko osuđen na godinu dana zatvora. 

22.06.2023., Administrativni centar Vlade RS, Banjaluka (BiH) – Premijer Madjarske Viktor Orban i predsjednik RS Milorad Dodik, zajedno sa svojim delegacijama, prosetali su danas centrom Banja Luke. Photo: Dejan Rakita/PIXSELL Dejan Rakita/PIXSELL
8. 3. 2025

300 djelatnika Centra za borbu protiv terorizma nije poslano u Republiku Srpsku u BiH da evakuiraju tamošnjeg čelnika Milorada Dodika, koji je osuđen na zatvorsku kaznu, ako bude potrebno, rekao je kasno jučer premijer Viktor Orbán za RTL Híradó.

Centar za borbu protiv terorizma je krajem veljače izveo zajedničke vježbe sa specijalnim jedinicama Republike Srpske u Bosni i Hercegovini. Prema riječima Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske, vježba je održana nakon dogovora s Viktorom Orbanom.

Ovaj petak,  međutim, VSquare  je izvijestio da je specijalna policijska jedinica možda raspoređena kako bi omogućila brzi transport čelnika bosanskih Srba Milorada Dodika u Mađarsku u slučaju da bosanski sud naredi njegovo hitno uhićenje zbog njegovih separatističkih akcija. 

U PETAK JE NA OPTUŽBE ODGOVORIO I PREMIJER VIKTOR ORBÁN KOJI JE IZJAVIO DA "NIJE POSTOJAO TAKAV PLAN".


Milorad Dodik  nepravomoćno je u srijedu osuđen na godinu dana zatvora  i zabranu obnašanja javnih dužnosti u trajanju od 6 godina .  Protiv njega je Federalno tužiteljstvo BiH podiglo optužnicu u kolovozu 2023. prijeteći ozbiljnim posljedicama. Prema optužnici, Dodik nije provodio odluke visokog predstavnika Christiana Schmidta, pa je čak donio zakon kojim se ukida institucija međunarodnog visokog predstavnika. 

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.